НЕ ЈА ОШТЕТУВА КОСАТА, А ДАВА ФЕНОМЕНАЛНИ РЕЗУЛТАТИ: Еве како да направите природна фарба за коса од лушпи од орев!

18 јули, 2021
204391_shutterstock-1448379029_ls (1)

Ако сте уморни од бојата на косата или сакате да ја освежите бојата без ризик од оштетување, внимателно прочитајте го овој текст. Најдовме рецепт за домашна боја што е многу лесен за правење и дава одлични резултати.

Toе ви требаат 1 кг зелени ореви за да го подготвите. Извадете ја лушпата и ставете ја во 1 литар вода и варете на тивок оган додека не зоврие. Делумно покријте ја и внимавајте да не прскате. Оставете да отстои преку ноќ. Следниот ден исцедете го и измешајте со мелем за да добиете доволно за фарбање, пишува Lepaisrećna.

Апликација:

Работете со ракавици и заштитете ја облеката. Нанесете на сува коса, како да боите, па покријте ја со вреќа и оставете ја да делува најмалку 1 час. Во зависност од тоа колку долго ја држите бојата, ќе добиете различни нијанси. На крајот на боењето, измијте ја косата на вообичаен начин.

Се разбира, нема зелени ореви во текот на целата година. Ако ви се допаѓа резултатот од ваков вид на фарбање, треба да знаете дека кората може да се замрзне и дека ефектите ќе бидат исти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi