Не, НЕ СЕ НИ ГРАДИТЕ НИ ЗАДНИКОТ: Што мажите прво забележуваат кај девојките?

28 јули, 2021
325317_devojkaideckosegrleposuncushutterstock-564011590_ff

Кога првпат ќе види некоја девојка, очите на мажот прво одат на едно место… И тоа не е она на кое многумина би помислиле!

Привлечноста е индивидуална работа – секого го пали некој и нешто различно. Сепак, некои работи се заеднички за сите…

Имено, резултатите од неодамнешното истражување спроведено на пет илјади мажи покажуваат што мажите прво забележуваат на жена, и иако сите прво ќе помислат дека градите и задникот се на прво место, одговорите беа малку поинакви.

Верувале или не, вистина е дека мажите прво ги забележуваат очите, т.е. погледот, а на второто место е насмевката.

zubi

Дури по насмевка, тие гледаат во градите, потоа на нозете, а потоа и на женската градба, односно тежината. Задникот дојде на осмото место, а пред тоа вниманието го посветуваат на женската облека.

Изгледот на кожата беше на последно место.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris