Не претерувајте, но ПЦУЕЊЕТО Е ЗДРАВО!

11 октомври, 2021
1dbe6150bdfa7cbb3eaeb4a2a2ce7784622e4c37

Пцуењето стана речиси нормален дел од секојдневниот разговор, а богатството на пцуење на нашиот и балканските јазици се чини дека е на завидно ниво. Меѓутоа, иако на луѓето кои пцујат им се даваат различни етикети, истражувањата на финските научници покажуваат дека пцуењето е всушност прилично добра работа, иако го сметавме за недостаток на култура и домашно образование.

Пцуењето е всушност „здраво“, бидејќи ја зајакнува емоционалната сила и стабилност, а исто така ја намалува моменталната болка како аналгетици. Меѓутоа, ако користите пцости речиси постојано затоа што се дел од вашиот нормален, секојдневен говор, не е толку ефективно. Но, ако понекогаш „ви излетува“, тогаш тоа е одличен начин да го ослободите гневот.

Лекарите од Британското здружение на психолози тврдат дека пцуењето ни дава поголема самодоверба, така што автоматски сме многу попривлечни за другите. Ние, се разбира, нема да ви препорачаме да пцуете, но ако ви побегне… не грижете се.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris