Не се гужва: Неверојатен трик за сушење облека (видео)

31 мај, 2021
neverojaten trik susenje

Не ви ги собира сите алиштана сушарата?! Не грижете се, има решение!

Постои трик како да се исушат двојно повеќе алишта истовремено, на една сушара, а алиштата нема да се наборат!

Една жена објави видео на „ТикТок“ во кое ја покажа разликата кога ја користи сушарата за алишта на вообичаен начин и како изгледа кога го користи својот трик.

Трикот е крајно едноставен – закачете ја влажната облека на пластични закачалки и потоа закачете ја на сушарата. На овој начин, ќе имате двојно повеќе простор за перење алишта, кои исто така ќе бидат помалку стуткани и ќе бидат подготвени за во плакар!

Нејзиното видео воодушеви многумина, а луѓето главно не веруваат колку алишта можат да се сместат на сушарата на овој начин.

@cleanfreak_cleaningco

It’s been a hot minute! how is everyone?? let’s chat. #fyp #cleantok #lifehack #hack

♬ Ultimate life hacks – Kelly – The Life Bath