НЕ СЕ ЗАДОВОЛУВАЈТЕ СО ПРОСЕЧНОТО! Еве како ќе знаете колку е КВАЛИТЕТЕН вашиот СЕКСУАЛЕН ЖИВОТ, ова се КРИТЕРИУМИТЕ

19 јуни, 2021
seks2

Важно е да имате свои стандарди, а некои од нив може да меѓу наведените.

Секој има свое мислење на оваа тема, но сепак има некои индикатори кои прават разлика помеѓу „завршена работа“ и врвно задоволство.

Хемија

Ова е една од клучните причини за добар секс. Сексот без хемија е само задоволување на физиолошка потреба и ништо повеќе. Чинот како таков не е многу пријатен и не остава никаков впечаток.

Тој со задоволство сака да ви угоди

Ако имате чувство дека вашиот партнер навистина се грижи да ве задоволи и дека ужива во тоа, тоа е вистинската работа. Се истражувате еден со друг и притоа уживате. Нема место за себичност, само да знаете дека сте на добар пат до незаборавен секс.

Предигра

За некои луѓе, тоа е повеќе од патувањето и крајната дестинација. Ова патување може да вклучува орален секс, иако нема правила. Колку подолго трае предиграта, желбата за секс се зголемува и го достигнува својот максимум, кога ќе прејдете на друго ниво, самиот сексуален чин. Без предигра, тешко дека ќе можете да размислите за добар секс.

Истражување

Откривањето нешто ново секој пат кога имате секс е одлична работа. Или испробајте заедно или предложете си нешто еден на друг што некој од вас го пробал, или на друг начин сте дошле до идеја да го пробате заедно. На овој начин ја отворате можноста да доживеете нешто фантастично.

Seks

Комуникација

Неопходно е, иако најдобриот секс е оној до кој доаѓа спонтано, без целосна приказна. Не секогаш се случува луѓето кои се познаваат кратко, во сексот да се разберат добро без многу зборови.

Талент или искуство, прашање е. Комуникацијата во сексот е најдобра кога станува збор за тоа да чувствуваш што му треба на партнерот, како и што ти треба тебе. Понекогаш контактот со очите е повеќе од доволен за непогрешливо да ве одведе на патот до максималното уживање.

Животинска страст

Според многумина, ова е најдобриот секс. Кога сè ќе се случи со голем страв и кога не е оптоварено со детали, тоа едноставно ве носи, дури и без да размислувате каде и колку далеку. Ако имате чувство на срам или размислувате за некои морални норми, тоа секако не доведува до одличен секс, па дури и ни до просечен.

На крајот, секогаш е важно сами да заклучите и со време да откриете што ви одговара и да го примените. Немојте да бидете задоволни со просекот, сексот не е само за задоволство, го буди целиот организам и доколку е квалитетен, тоа секако ќе влијае на вашиот живот, во позитивна смисла.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi