Не си правете проблем: Овие намирници не смеете да ги јадете на празен стомак!

1 август, 2021
Opera Snapshot_2021-07-31_201722_www.alo.rs
  1. Суров зеленчук

Суровиот зеленчук е здрав и богат со витамини и минерали. Сепак, не се препорачува за појадок бидејќи суровиот зеленчук е вистински предизвик за вашето варење, особено кога го консумирате на празен стомак.

  1. Јогурт

Ако имате чувствителен стомак, појадокот што вклучува јогурт тешко дека може ви да „падне“. Имено, јогуртот содржи здрави бактерии од млечна киселина, кои, за жал, не стигнуваат до цревата бидејќи празниот стомак ги убива со својата киселина. Што помага? Доволно е да консумирате некои јаткасти плодови, парче авокадо или лажица снегулки, само за стомакот да не биде празен.

  1. Банана

Банана на празен стомак одеднаш го зголемува нивото на шеќер во крвта, но тоа ниво и многу брзо се намалува. Ова може да резултира со ненадејни болки од глад во текот на денот.

  1. Цитрус

Чаша свежо исцеден сок од портокал? Звучи здраво, но на празен стомак може да предизвика металоиди. Единствен исклучок е водата помешана со лимон бидејќи сокот од лимон е доста разреден.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi