Некои често го прават ова наместо да го избегнуваат: Овие 4 работи МОРА да ги прескокнете пред сексуален однос

5 октомври, 2021
328787_seksualni-odnos-predigra-shutterstock-1343100173_ff

Време е да си поиграте под чаршафите и да се опуштите со саканата личност … Меѓутоа, за се да помине совршено, обидете се да избегнете четири работи што можат да ви го расипат уживањето.

Значењето на сексуалниот живот е често исклучително важно за партнерствата, личното задоволство и за нашето здравје. Меѓутоа, иако понекогаш се чини дека е најлесната работа на светот, ние често ненамерно правиме грешки што апсолутно го расипуваат секое задоволство.

Овој пат, не се однесува на протокот на комуникација што му претходи на сексуалниот чин, а можеби и со погрешно изговорени зборови, туку на навики кои создаваат несакани здравствени последици.

Еве што луѓето често прават што треба да се избегнуваат:

Антихистаминици

Во периодот на алергии, честопати прибегнуваме кон антихистаминици кои ги ублажуваат алергиските реакции или настинки, но тие прават и нешто друго за нашето тело: го релаксираат и не заморуваат. Иако ќе ни помогне на носот, тоа не е единственото нешто што ќе се „исуши“. Тие скоро делуваат како антилубрикант, кој не само што ќе го расипе женското задоволство, туку и ќе го отежни постигнувањето оргазам.

Одење во тоалет

Не го одложувајте одењето во тоалет и не трпете ако имате желба да го сторите тоа. Мочниот меур се наоѓа во близина на вагината и нема да бидете опуштени бидејќи ќе чувствувате притисок. Од друга страна, ако уретрата е полна со течност и е преоптоварена, постои опасност од воспаление на мочниот меур. Исто така, постои опасност од инфекција на уринарниот тракт, и ако сте склони кон нив, подобро е да одите во тоалет пред и после сексуален однос.

seks

Бричење

Многу жени (и мажи) се бричат ​​или се депилираат непосредно пред сексуалниот однос, а областа околу препоните е изложена на триење, но и на потење. Кожата може да се воспали како резултат на иритација. Најдобро е да се ослободите од вишокот влакна претходниот ден.

Масна и зачинета храна

Ако планирате секс, подобро прескокнете го лутото! Кари или бибер може да предизвикаат симптоми на рефлукс на киселина, чувство на печење во грлото и горушица. Ова може да ви го отежне подигнувањето на сексуалното расположение, па дури и ако вашето тело е генерално чувствително на зачинета храна, најдобро е да ја прескокнете пред сексуалниот однос.

Покрај тоа, мрсната храна, но и цитрусите, газираните пијалоци и пијалоците богати со кофеин, исто така, може да предизвикаат горушица, бидејќи на телото му е потешко да ги свари.

Подобро да изедете банана, јаболко, бисквит…

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris