НЕМА ДА СЕ МАЧИТЕ ПОВЕЌЕ: Еве како да извадите гума за џвакање од тепихот – една намирница го решава целиот хаос! (ВИДЕО)

28 февруари, 2021
zvaka

Многу е лесно…

За многумина, отстранувањето на гума за џвакање од кој било предмет е вистински кошмар, но кога станува збор за теписи, работите стануваат уште покомплицирани.

Подобро речено, тие беа посложени, сè додека не го откривме овој феноменален трик, за кој сме сигурни дека ќе ве воодушеви и вас.

Сè што ви треба е лимон и вода. Исцедете половина лимон во малку вода и натопете ја гумата за џвакање со туфер. Потоа, користете вилушка за да ја извадите гумата за џвакање од килимот. Така што наизменично ќе тапката и тегнете и сигурно ќе успеете да извадите сè.

Ако сè уште остане нешто на крајот, советот е да се обидете да го исчистите со гел за дезинфекција на рацете.

Еве како изгледа тоа во пракса:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi