НЕОБИЧЕН МЕТОД СО ОБИЧНА ЧЕТКА: Ослободете се од целулитот за само неколку потези!

3 јули, 2021
celulit

Ефтин трик!

Верувале или не, обичната четка за чешлање на коса може да биде моќно оружје во борбата против целулитот.

Четкањето на нозете и задникот „на суво“ ги отстранува мртвите клетки, ја стимулира циркулацијата и ја обновува лимфната дренажа. Важно е само да имате четка со природни влакна, бидејќи синтетичките влакна можат да ја оштетат чувствителната кожа.

celulit

Направете го тоа наутро, пред туширање, со почеток на четкање од глуждовите, со долги и нежни потези, во насока кон срцето. Потоа преминете на бутовите и задникот, но не ја притискајте кожата премногу силно.

По четкањето, истуширајте се, а потоа нанесете негувачки крем на вашето тело. Резултатите ќе ги забележите по неколку недели.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi