НЕВЕРОЈАТНО: Погрешното нанесување кремa за лице доведува до предвремено стареење

20 март, 2021
Screenshot_2

Кога стоите пред полицата со козметика, почнувате да се губите во богатиот асортиман, бидејќи сѐ ви се допаѓа и ви треба сè одеднаш, особено на жените. Секој што се грижи за своето здравје, не може да замисли ден без навлажнувачки крем за лице.

Повеќето жени ставаат крем за лице од горе надолу или со кружни движења, но научниците неодамна открија дека тоа е сосема погрешно. Токму овие движења можат да направат да изгледаме постари до 5 години.

Нанесувањето на кремот од челото до вратот предизвикува губење на тонот, збрчкана кожа и ви дава изглед на старост. Секогаш треба да нанесувате крем од брадата кон челото со нежни движења, советува пластичниот хирург д-р Џејмс Марота.

Иако сте навикнати да се грижите за проблематична кожа и темните кругови со специјални креми, дерматолозите забележуваат дека обичниот крем за бебиња е сосема доволен за да се опорави и хидрира кожата. Доколку имате време, при првата утринска апликација, би било добро малку да го масирате лицето со прстите, секако од дното нагоре.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris