НИТУ ЕДНА ВРСКА НЕ Е СОВРШЕНА: Еве за што ПАРТНЕРИТЕ најчесто се РАСПРАВААТ!

18 август, 2021
316872_profimedia0184543781_ff

Иако на почетокот на романсата, сите ние замислуваме бајковита љубов, компромис, страст, почит, кои ќе траат вечно, а проблемите и расправиите не ни се на ум.

Реалноста е всушност малку поинаква, и можеме да ја видиме дека штом ќе исчезне тој ентузијазам и вртоглава заљубеност. Колку и да имате заеднички теми, афинитети, интереси, не можете да очекувате дека спротивната страна ќе ги има истите погледи на светот како вас, бидејќи тоа не е природна работа.

Иако е сосема нормално понекогаш да се појават конфликти на мислења, чувства и очекувања, честите расправии секако водат до колапс на романтиката, но и до недостаток на самодоверба.

Еве ги предметите што често водат до кавги и разочарувања.

  1. Сомнеж и љубомора

Ако за време на врската не успеавте да воспоставите искрена и отворена врска со вашиот партнер, црвот на сомнеж ќе ве прогонува секој момент, кога вашиот партнер не е расположен, кога се облекува премногу, излегува со пријателите или троши премногу многу време на телефон. Зборувајте отворено, за да можете да видите дека има простор за доверба и дискусии.

  1. Неред и неодговорност

Живеењето под ист покрив со спротивниот пол бара од вас да бидете толерантна личност, која нема да се разгори ако вашиот партнер не ја исполни својата обврска, и ако не можете да поднесете неуреден дом, непријатни мириси или неплатени сметки на време, тогаш е време сериозно да размислиме за иднината.

Svađa, Rasprava, Raskid, Par, Toksična veza, Toksičan odnos
  1. Недостаток на интимни односи

Ако често се случува да го избегнувате партнерот под изговор дека не ви е до тоа, дека сте преокупирани со деловни ангажмани и семејство, вашата врска може да се претвори во збир на скриени чувства и незадоволство, кои ескалираат со дискусии и префрлања.

  1. Различни гледишта за иднината

Овој параметар најчесто им се случува на луѓето на почетокот на врската или на оние во долги романси, кои дури и не забележале дека нивниот партнер со текот на годините ги променил нивните афинитети или погледи кон светот. Отворено кажувајте ги своите ставови, планови, за да нема разочарување од двете страни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi