Никогаш не смеете да го правите ова: Грешките кои од сопругот прават поранешен маж!

14 април, 2021
Screenshot_4

Бракот не е лесен и сите понекогаш правиме грешки. Сепак, меѓу овие грешки има и такви што не можат да бидат простени, или кои неизбежно доведуваат до развод.

И покрај сите желби да верувате во безусловна љубов и трпеливост, спасувањето на бракот не е толку едноставно.

Еве неколку вообичаени причини за развод:

1. Редовно повторување на истата расправија за истите работи.

2. Односите во бракот не водат никаде.

3. Одљубување или прекинување на емотивната врска.

4. Разводот како единствен излез.

5. Надмашување на партнерите (едниот партнер го надминува другиот)

6. Земање сѐ здраво за готово.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi