Никогаш немојте да ги бришете очилата на овој начин – а сигурни сме дека веќе го правите ова!

21 септември, 2021
2a56fe2bf4b980d2637c8f092b735eaeefb2ae72

Кујнските крпи се широко користени во домаќинството, но не можете да избришете се што сакате со нив.

Како прво, избегнувајте чистење на очилата со било што бидејќи повеќето имаат заштитен слој што лесно може да го оштетите доколку не ги избришете според препораките на производителот. Иако најлесно е да земете хартиена крпа и да отстраните мрсни дамки. Можете исто така да го оштетите екранот на вашиот мобилен телефон ако го исчистите на ист начин.

Наместо тоа, изберете меки ткаенини и производи што нема да го оштетат заштитниот слој или бојата на вашиот уред. Кујнските крпи не се препорачуваат за одржување на дрвен мебел, многу е подобро да го избришете со памучна и чиста крпа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris