НИШТО НЕ Е ТОЛКУ ЕФИКАСНО КАКО ВОЕНАТА ДИЕТА: Симнува до 5 килограми за само 3 дена, а можете да јадете сладолед!

25 јуни, 2021
228405_shutterstock-298423388_ls (1)

Да изгубите околу пет килограми за три кратки дена јадејќи сладолед, звучи малку како остварување на соништа. Ова го ветува Воената диета и затоа е популарна во целиот свет.

Застапниците на оваа диета тврдат дека ќе влезете во омилените фармерки или некое друго парче облека, за само три дена, без многу жртва кога станува збор за храната. Искуствата на корисниците се повеќе од позитивни, згора на тоа, многумина сметаат дека воената диета е најбрза и најефикасна диета во светот.

Звучи премногу добро за да биде вистинито, нели? Како и со другите брзи диети, тука се можни разни несакани ефекти, па затоа нашиот совет е да се запознаете со ризиците што ги носи Воената диета.

Како всушност работи воената диета

Името „Воена“ произлегува токму од дисциплината што мора да ја имаат корисниците на оваа диета. Значи, мора да ги следите апсолутно сите правила што се наведени за да имате ефект. И мало отстапување од правилата може негативно да влијае на слабеењето.

Храната содржана во менито прво ќе го забрза метаболизмот и ќе го исфрли вишокот вода од телото, а потоа ќе го стимулира процесот на согорување на маснотиите.

Нема подготовка на барани рецепти, купување скапи намирници или броење на досадни калории. Сè што е потребно е воена дисциплина и слепо придржување кон правилата.

Водата е дозволена во што поголеми количини, а се препорачува да пиете чаша млака вода неколку минути пред секој оброк.

Во текот на овие три дена, треба да станувате приближно во исто време секој ден, а оброците треба да бидат рамномерно распоредени за да не чувствувате глад. Во случај тоа да се случи, не смеете да консумирате ништо освен вода и чај.

На физичките активисти им е дозволено што е можно повеќе. Обидете се да бидете што поактивни. Покрај одење во теретана и разни кардио вежби, се препорачуваат и подолги прошетки, возење велосипед, пливање, трчање и слично. Прилагодете го интензитетот на вежбата според вашата тежина и состојба, за најдобри резултати.

По истекот на овие три, потребно е да ја прилагодите вашата исхрана за да не доживеете ефект на бумеранг. Не воведувајте ја целата храна одеднаш, туку обидете се да ја направите вашата исхрана што е можно побогата со свежо овошје и зеленчук, особено ако планирате да продолжите да слабеете.

Запомнете дека Воената диета не смее да се држи повеќе од три дена, со цел да се зачува здравјето на вашето тело.

Прилично едноставно мени

Како што веќе беше кажано, менито е строго одредено за време на диетата и може да се конзумира само храната што ја вклучува. Ова значи дека нема потреба да научите што можете и што не можете да јадете.

Мора да земате храна во однапред одреден редослед, а секоја промена, пропуст или додавање на одредена храна може да влијае на самиот процес на слабеење. Затоа се обидувате да консумирате оброци на зацртаниот начин, без исклучоци или додатоци.

Вашето мени за три дена на Воена диета изгледа вака:

ДЕН 1.

Појадок: Чаша топол пијалок – кафе или чај без шеќер, парче тост леб од интегрално брашно, половина грејпфрут и две мали лажички путер од кикирики (или обичен) или намаз од сирење.

Ручек: Кафе или чај, парче тост и половина чаша туна.

Вечера: 100 гр посно месо пржено во фолија со малку маслиново масло, чаша боранија зовриена во топла вода, јаболко, половина банана и чаша сладолед од ванила.

2 ДЕН.

Појадок: Кафе или чај, варено јајце, половина банана и парче интегрален тост.

Ручек: 150 гр младо сирење, тврдо варено јајце, 5 солени крекери и домат (или сок од еден домат).

Вечера: Две варени колбаси, 200 гр брокула, парче свеж морков, половина банана и половина чаша сладолед од ванила.

3 ДЕН.

Појадок: Кафе или чај, пет солени крекери, две лажици сирење и едно јаболко.

Ручек: Парче тост, тврдо варено јајце и краставица.

Вечера: Шолја туна, половина банана и шолја сладолед од ванила.

Претежно позитивни искуства

Многумина веројатно очекуваат тридневната воена диета да ја спроведат светските воени сили како Русија и Израел. Иако постојат различни шпекулации, ова не е официјално потврдено, но токму оваа информација им дава на корисниците ширум светот дополнителна мотивација да истрајат со диетата.

Можеби тоа е причината што повеќето корисници се задоволни и со задоволство одлучуваат за оваа краткотрајна диета.

Искуството покажа дека за време на траењето на оваа диета е можно да се изгубат дури и над 5 кг, иако нејзините корисници изгубиле околу 2 кг во просек. Важно е тука да се истакне дека крајниот резултат ќе зависи не само од метаболизмот и конституцијата на телото, туку и од упорноста, напорот, придржувањето кон менито и физичките активности што ги извршувате.

Едноставно, колку повеќе се движите, толку повеќе калории согорувате, што резултира со изгубени повеќе килограми.

Овој екстремен начин на јадење не е наменет за секого, затоа нашите препораки се да го следат исклучиво за здрави луѓе. Се разбира, како и за секоја друга диета, потребнo е да се консултирате со лекар, бидејќи конечниот исход, како и можните последици, зависат од состојбата во која се наоѓа вашето тело.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi