Носете ја оваа тренди зелена нијанса и сè што е на вас веднаш ќе изгледа елегантно

7 март, 2021
grene

Дури и кога носите фармерки и патики, веднаш ќе изгледате поелегантно ако облеката ја зачините со оваа боја, т.н маслинеста е многу популарна, и сè што е направено во таа боја изгледа елегантно.

Секоја година во модниот свет има неколку бои кои се особено популарни и кои сè повеќе може да се најдат на облеката и модните додатоци. Така, на пролет, на пример, розовата е вистинска трендовска боја. Овозможува женствен изглед, ни дава посвеж начин во еден момент и оптички не прави уште неколку години помлади.

Доколку преферирате облеката да изгледа малку поелегантно и поскапо во 2021 година, ви ја препорачуваме оваа трендовска боја: зелена жалфија!

Затоа, ја сакаме оваа боја

Исто како што облеката изгледа подобро и поскапо во крем и беж, и изгледаме порафинирано, таа работи и со предмети во маслинеста. Нежниот тон едноставно изгледа благородно, не е толку наметлив како другите бои и во исто време ласка секој тен.

 | Autor: Pr/miss7

Пастелно зелената нијанса може да се комбинира и со светли и со темни бои, што ја прави вистинска мода сеопфатна. Прекрасно е да се носи во текот на пролетните и летните месеци во форма на воздушни фустани, здолништа и блузи, а совршено одговара и со нашата облека како палто, јакна, џемпер или шал есен и зима.

 | Autor: Pr/miss7
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi