НОЗЕ ЗА МЕДАЛ! Како да добиете совршени нозе: Најефективни вежби што можете да ги направите дома!

17 февруари, 2021
нозе

Затегнување на листовите

Тежината на сопственото тело дома е доволна за зајакнување и обликување на листовите. За вас се добри и трчање на долги патеки и пешачење по угорница, како и за сите тимски спортови за кои е потребно скокање, трчање, истегнување на мускулите при забрзување или нагло менување на правецот.

Добро е и да танцувате, а особено да пливате, што ги активира сите мускули на нозете, дури и лисјата, и ги оптеретува зглобовите помалку отколку при скокање и трчање. Пливањето е исто така најбезбеден начин за зајакнување на лисјата, и тој е прилагоден на секоја возраст. Исто така, обидете се да одите на прстите кога и да се сетите. Исто така, знајте дека скокањето јаже е една од најдобрите вежби.

Подигање на прстите

  1. Застанете покрај ѕидот, со стапалата разделени во ширина на колкот. Станете на предниот дел од стапалата или прстите, а вашето тело мора да биде исправено додека станувате. Држете неколку секунди, а потоа спуштете ги стапалата. Повторете 30 пати во две серии.
  2. Застанете на клупа, праг, чекор или која било покачена површина во домот, но така да се потпирате само на прстите, додека петицата е во воздухот. Исправете го грбот и започнете да ги кревате прстите колку што можете, држете ја положбата за секунда и спуштете ги потпетиците на почетната позиција. Направете ја оваа вежба на три начини: со двете нозе, а особено на двете нозе. Направете три серии од по 15 повторувања. Оваа вежба ги затегнува листовите , не ги пумпа и затоа е идеална за секој што сака да ги разредува листовите на нозете.
  3. Застанете на двете нозе со рацете блиску до телото. Поврзете ги прстите на едната нога со прстите на другата нога. Подигнете ги потпетиците и лесно допрете, но не допирајте го подот. Повторете ја оваа вежба 20 пати.

Скокање
Скокајте од едната до другата нога настрана, свиткувајќи ја ногата во коленото. Направете ја оваа вежба нон стоп цела минута. Направете вкупно три серии со пауза од секоја половина минута.

Истегнување
Застанете спроти ѕидот и оддалечете два чекори од него. Ставете ја едната нога кон ѕидот и потпрете ги прстите на theидот, потпрени на петата. Наведнете се кон ногата додека не почувствувате затегнување во задникот. Држете околу една минута, а потоа сменете ги нозете. По вежбање или истегнување, масирајте ги мускулите на листот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi