ОДЛИЧЕН ТРИК ЗА ТИЕ ПОВТОРНО ДА СТАНАТ СЈАЈНИ: Со овие три состојки за час ќе ја исчистите гумата на белите патики!

30 јуни, 2021
318694_shutterstock-639817207_ff

Белите патики се секогаш супер тренди, лесни за комбинирање и изгледаат одлично во секоја комбинација. Сепак, тие лесно се валкаат, а машината за перење не е секогаш идеален избор. Иако денешните машини за перење имаат различни програми за перење алишта и обувки, точно е дека центрифуга често може да ги оштети.

Кога станува збор за бели чевли, гумата на патиките по миењето станува жолта или добива грди дамки.

Сепак, постои еден одличен трик за тоа како да ја вратите сјајноста на чевлите.

Се што ви треба е:

сода бикарбона
вода
малку оцет

Измешајте вода и оцет, во еднакви пропорции, а потоа додадете сода бикарбона – сами одредете ја количината – важно е да се добие густа маса.

Земете стара четка, натопете ја во пастата и изрибајте ги патиките.

Кога ќе завршите, исплакнете ги со топла вода и оставете да се исушат на топол воздух.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi