ОФИЦИЈАЛНО ПОТВРДЕНО: Овој вид на вирус е најсмртоносен, ги убива сите!

10 март, 2021
virus

Најновите компаративни анализи потврдија дека смртноста кај заразените т.н. со британскиот вид корона, е „значително поголем“ отколку кога е заразен со други варијанти.

Во извештајот на Ројтерс се наведува дека оваа варијанта има релативно голем број на 23 мутации во генетскиот код и дека поради некои мутации, овој вид е 40-70 проценти полесен за пренесување отколку првата варијанта што ја предизвикала пандемијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris