Опуштете се: Ако ја притиснете оваа точка на телото, ќе се ослободите од стресот!

12 август, 2021
Screenshot 2021-08-12 000032

Бредли Литерфлај од Сиднеј вели дека имаме нерв во средниот прст кој ја намалува паниката, се поврзува со срцето и кога се симулира го намалува чувството на стрес. Тој тврди дека овој нерв се наоѓа точно во коренот на прстот.

Кога ќе го притиснеме палецот на делот под тој трет зглоб на прстот, ја намалуваме вознемиреноста и стануваме посмирени.

Трикот вреди да се проба, а доброто е што никој не може да знае што направивме, особено за време на јавни настапи.

Неговото видео брзо собра скоро 350.000 прегледи и многу позитивни коментари.

@bradleylittlefair

Simple trick to reduce anxiety instantly #anxietyrelief #mentalhealth #health #fyp #hack

♬ Twenty One Pilots Hometown Slowed Sad Part – Blasteran MaLaikat
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi