Ослабете 4 килограми за 5 дена со помош на оваа билка – сите ја имаме дома!

16 јуни, 2021
fb9a16c78ebf27c704856c2bb6efc525b89c5dff

Многу жени користат магдонос како додаток на секојдневните оброци. Ова свежо и ароматично растение не само што ѝ дава посебен вкус и арома на храната, туку и ја збогатува со витамини.

Сепак, малку е познато дека магдоносот е одличен диуретик, го намалува отокот, го чисти уринарниот тракт и помага при многу други здравствени проблеми. Исто така постои и пијалок направен од ова моќно растение кое ни помага природно да ослабиме. Пијалокот работи на принципот на исфрлање на вишокот течности од телото и, што е важно, не ја нарушува природната рамнотежа на електролитите во телото.

Состојки:

5 лажици сецкани лисја од магдонос
1 литар вода

Подготовка:

Водата зовријте ја, а потоа прелијте ја врз листот од магдонос и покријте го. Оставете да отстои околу 20 минути, а потоа процедете. Пијалокот треба да се пие во текот на денот.

Магдоносот ги отстранува токсините од телото и го забрзува метаболизмот. Поради ефикасноста на овој пијалок, не се препорачува да го земате повеќе од пет дена по ред. За да го одржите процесот на слабеење, следете правилна диета.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi