Ослободете се од секретот од СИНУСИТЕ И БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Пробајте го овој домашен сируп направен од пиво!

15 мај, 2021
Screenshot_4

Постојаната кашлица е карактеристичен симптом на бактериски или вирусни инфекции на органите за дишење, кои се придружени со густ секрет во грлото, синусите и белите дробови, кој е залепен на ѕидовите на нашите бронхии и е многу тешко да се исфрли.

Сируп од пиво и кафеав шеќер за искашллување на слузот од грлото:

Истурете 150 гр кафеав шеќер во поголемо тенџере и загрејте го на умерена температура додека не се стопи и добие карамел боја, а потоа додадете 5 децилитри пиво и варете 20 минути додека не добиете сируп со густина малку поретко од медот.

Извадете ја тенџерето од оган и оставете го покриено да се излади, а потоа истурете го сирупот за исфрлање на секретот во соодветна стаклена тегла и чувајте ја во фрижидер.

Земете по една лажица три пати на ден пред најважните оброци.

Консултирајте се со лекар пред употреба

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi