Ослободете се од тврдокорните маснотии со ОВОЈ ТРИК! (ВИДЕО)

17 јули, 2021
289151_skillet-3513464-1920_f

Наместо да користите индустриски средства за чистење кои се полни со штетни хемикалии, ви предлагаме да направите домашна паста која совршено ќе ги отстрани тврдокорните и изгорени маснотии од дното на тавата или тенџерето.

Ќе ви треба лажичка паста за заби, лажичка сода бикарбона, лушпа од јајце и малку сок од лимон.

Убаво соединете ги сите состојки, а добиената смеса премачкајте ја по површината што сакате да ја исчистите.

Оставете да отстои неколку минути, а потоа избришете  со сунѓер.

Резултатите ќе ве воодушеват.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi