ОСЛОБОДЕТЕ СЕ ОД ТВРДОКОРНИТЕ НЕЧИСТОТИИ! Направете средство за чистење за најтешките наслаги!

11 август, 2021
439676_ciscenje2_f

Предлагаме домашно средство за тврдокорните нечистотии во секој агол од вашиот дом. Природно е и погодно за сите вредни мајки

Потребна опрема:

– распрскувач

– цедилка

– филтер за кафе или газа

– чаша

– Чиста крпа

Состојки:

– Еден лимон

– Една лимета

– 250 мл дестилиран бел оцет

– Чаша вода

Инструкции:

Исцедете ги лимонот и лиметата. Исцедете го сокот преку филтер за кафе или газа за да ја отстраните пулпата. Ова е важно, така што пулпата подоцна нема да го затне распрскувачот.

Додадете ги сокот од лимон и лимета и оцетот во празен распрскувач. Протресете добро за да се соедини течноста.

Испрскајте ја површината што сакате да ја исчистите и оставете да стои за да ги раствори маснотиите и други валкани наслаги. За акумулиран бигор околу чешмата или околу кадата, почекајте најмалку 10 минути за прскањето да делува соодветно. Потоа исчистете ги со стара четка за заби или четка за чистење.

Добро исплакнете со вода, освен ако не чистите огледала или прозорци. Во овој случај, исушете ги со чиста крпа за да не останат траги од вода.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi