ОСЛОБОДЕТЕ СЕ ОД ВЛАКНАТА НА ЛИЦЕТО ЗА САМО 5 МИНУТИ: Направете мешавина од овие 2 состојки што ги имате во куќата! (РЕЦЕПТ)

10 јули, 2021
shutterstock_572347357

Веројатно користите различни начини на отстранување на влакна. Дали сте го пробале овој?

Секој се нервира од здодевните влакна кои растат иако ние постојано ги бричиме.

Веројатно користите различни начини на отстранување на влакната. Дали сте го пробале овој?

Потребни состојки:

Една чаша масло за бебиња

Една мала каша од 2% јод

Подготовка: Подготовката е многу едноставна и треба само добро да ги измешате овие состојки.

depilacija lica

Начин на употреба: Нанесете ја смесата на посакуваното место и истријте, оставете 2-5 минути, а потоа отстранете ја со влажна крпа. Правете го овој третман неколку дена и ќе забележите подобрување.

Честата употреба на хемикалии за оваа намена може да има лош ефект врз вашата кожа. Затоа користете поприродни методи и намалете ја употребата на жилети за еднократна употреба затоа што тие немаат ефект. Ако веќе ги користите, редовно менувајте ги и чистете ги.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi