Остро предупредување од жена која добила изгореници од сонце: Задолжително користете крема

5 јули, 2021
18ed1e7d34f17536e7d0b7b01acba8d5430293e4

За време на сончањето задолжително е да се користат креми со висок заштитен фактор

Една жената добила десетици болни и воспалени плускавци откако била изгорена од сонце еден ден за време на летниот одмор во Турција.

За време на сончањето, многу е важно да користите крема за сончање, особено ако имате чувствителна кожа, тогаш ви треба и поголем фактор на заштита. Видеото што го сподели е направено за време на летен одмор во Турција, по сончањето на плажа. Грбот и беше покриен со плускавци, кои се многу болни.

Сончањето без заштитна крема може да биде многу опасно

Во описот на видеото, таа напиша „Резултати од сончање без крема“, со пто сакаше да им даде до знаење на сите дека ова е многу опасен потег, бидејќи некои плускавци биле толку големи што болката била неиздржлива.

Познато е дека изгорениците го зголемуваат ризикот од добивање на лоши болести, па затоа е многу важно да се заштитите со крема за сончање за време на сончањето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi