ОТСТРАНЕТЕ ГИ ДАМКИТЕ ОД ТЕПИХОТ СО ПОМОШ НА ОВИЕ ТРИКОВИ! Ќе бидете воодушевени од резултатите!

29 јуни, 2021
25798_carpet-2935773_960_720_f

Ако имате мали деца или домашни миленици, многу е подобро да ги отстраните дамките од теписите во вашата дневна соба или спална соба со природни средства за чистење отколку со индустриски хемикалии.

Намирниците што ги имате во кујната се подеднакво ефикасни како и средствата за чистење купени во супермаркетите.

Прво ќе ги отстраните дамките на килимот што ги создадале домашните миленици, со прашок за пециво.

Измешајте го прашокот за пециво со малку вода, така што смесата ќе биде густа и потоа истријте ја дамката. Потоа добро исчистете го тепихот со правосмукалка. Со помош на кисела вода, многу успешно можете да ја отстраните новоформираната дамка на тепихот. И не само на тепих, туку и на други платнени површини како што се фотелји, кревети, аголни гарнитури и слично.

Со помош на кисела вода, многу успешно можете да ја отстраните новоформираната дамка на тепихот.

Потребно е да се покрие постојната дамка со кисела вода и да се остави да стои. Дамката брзо ќе се повлече и останува на вас само да ја избришете површината зафатена од дамката со крпа.

Компирите се многу ефикасни за чистење теписи, бидејќи ќе успеат да извлечат длабока нечистотија, а вашиот килим ќе изгледа како нов.

За да го исчистите тепихот на овој начин, треба да го изрендате компирот, а потоа да го прелиете со топла вода. Оставете го да отстои додека не се олади, а потоа користете исцедена крпа натопена во таа смеса детално да го исчистите целиот тепих. Потоа поминете го тепихот со правосмукалка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi