Отстранете ги дамките од трева на наједноставен начин, потребна ви е само една состојка

13 мај, 2021
34f3e0dda37a3afa3a65e5a314ff39c2971b32ac

Дамките од трева може да бидат тешки за отстранување.

Со убавото време, се повеќе и повеќе време поминуваме во природа. Сигурно ви се случило да се вратите дома со дамки од трева за време на излет или прошетка во паркот. Правилото е дека тие се тешки за отстранување, но ако постапите на вистинскиот начин, ќе го решите проблемот брзо и лесно.

Прво, важно е да се третираат дамките од трева што е можно поскоро. Затоа, веднаш штом ќе се вратите дома, облеката ставете ја под млаз вода.

Потопете ја облеката во млаз со ладна вода, важно е да е ладна затоа што топлата вода го отежнува решавањето на проблемите.

Откако извалканата облека ќе остане некое време во вода, посегнете по алкохолен оцет. Со помош на четка за заби, нанесете мешавина од алкохолен оцет и вода на дамката. Оставете го да делува околу 15 минути и измијте го во машината како и обично.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi