Отстранете ги несаканите влакненца од лицето! За оваа ПРИРОДНА ЕПИЛАЦИЈА сите состојки ги имате во КУЈНАТА

13 август, 2021
profimedia-0317128955

Во домашни услови, ослободете се од влакната на природен начин

Различните методи за отстранување на несаканите влакна воопшто не се ефтини.

Другите, попристапни варијанти, освен што ги отстрануваат само неколку дена, многу често иритираат. Затоа не е лошо да се пробаат народни методи за отстранување на влакната на лицето дома, за кои не се потребни посебни финансиски трошоци, а кои се подеднакво ефикасни.

Домашно средство за отстранување влакна со сода бикарбона.

Овој третман мора да се направи навечер, пред спиење. Истурете 1 лажица сода бикарбона со 200 мл врела вода, промешајте и оставете да се излади. Натопете мало парче памучна вата или газа во растворот, исцедете малку и ставете го на местото (местата) каде што растеат несаканите влакна. Залепете со фластер и оставете преку ноќ. Наутро, откако ќе го отстраните завојот, задолжително нанесете хранлив крем на проблематичните делови. По 2-3 третмани, ќе забележите позитивен резултат: влакната на лицето ќе почнат да опаѓаат.

Лукот како ефикасно средство за отстранување на влакната на лицето.

Со свежо исцеден сок од лук, избришете ги проблематичните делови на лицето неколку пати на ден. Чувајте сок од лук на лицето половина час, за максимални резултати. Потоа исплакнете со топла вода и нанесете крем.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi