Отстранете ги вештачките нокти без мачење: Потребни ви се само две состојки што сигурно веќе ги имате

3 август, 2021
Screenshot 2021-08-03 133136

Трик што злато вреди, за оние кои сакаат вештачки нокти

Особено во случај кога немаат време да одат во салонот за убавина за корекција, а некој од ноктите се скршил, па дури и паднал.

Со овој трик нема да ви треба ниту помош од козметичар, бидејќи сами ќе можете да ги отстраните ноктите.

Најдоброто прашање е како да се запре неподносливата болка при отстранување на вештачките нокти. Се што ви треба е масло и вода. Измешајте ги овие две состојки и ставете ги прстите во смесата.

@bysugarclaws

Soooo i may be changing nails everyday now🤪 #lifehacks #nailhacks #fypppppp

♬ original sound – Haley Lane
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi