ОВА МАЖИТЕ НАЈМНОГУ ГО САКААТ ВО КРЕВЕТ! А еве како да се однесувате – не заборавајте на КОПЛИМЕНТИТЕ!

18 август, 2021
Screenshot_3

Истражувањето направено од cosmopolitan.com. дошло до листата на топ машки желби во креветот. Листа која тие никогаш нема да им ја кажат на своите партнерки

Сакаат партнерката сама да се возбуди

Доколку сакате што повеќе да го задоволите мажот и да му пружите незаборавно искуство, доведете се самите во состојба на возбудување. Можете да почнете да се самозадоволувате, и во ред е притоа да мислите на некој друг, секако без да знае вашиот партнер.

Сексот би требало да биде забавен

За жал, сексот во вистинскиот живот не е воопшто сличен со оној на американските филмови. Не се одвива се толку лесно и без компликации. Некои пози едноставно не ви одат, има некои звуци кои прават да се чувствувате незгодно, има незгоди при ставање на презервативот…

Тоа може лесно да го смени расположението, но ако знаете да се насмеете и тоа да го свртите на шега, тие случки ќе ви останат во главата како забавни. Доколку знаете работите да ги претворите во забава, а не во целосно фијаско, мажите тоа многу ќе го ценат.

Мажите сакаат партнерката да води

На мажите не им е лесно да го прочитаат женското либидо. Токму затоа сакаат да ги води нивната партнерка. Упатете го еротски, но кажете му што сакате, а не што не сакате. Ако не сте имале доволно предигра, кажете му да ве загрее со раката или пак орално.

Сакаат да гледаат

Тоа што мажите го гледаат е еднакво добро на тоа што го добиваат. Затоа немојте да им го кратите погледот од вашето голо тело. Тоа е една од причините, заради која сакаат жените да се горе. Тогаш имаат совршен поглед на се. Дополнително може да го возбудите со секси долна облека. Не го гасете светлото, оставете да ужива во погледот.

Ги возбудува кога партнеркат им е “злобна”

Голем број на жени не сакаат да го уништат својот имиџ на “добра девојка”, па се воздржуваат во врската, а посебно во спалната соба. Но, мажите сакаат кога тие граници ќе се поместат, но тоа никогаш нема да го побараат од вас, бидејќи мислат дека ќе ве навредат. Што значи да се биде злобен кога е сексот во прашање? На било кој начин покажете му колку сакате секс. Доколку споменете некоја нова поза, или пак доколку додадете и некоја играчка, тоа сигурно нема да му пречи.

Кажете му: Земи ме!

Кој е најдобриот начин да го разбудите сексуалниот ѕвер во мажот? Иницирајте ја акцијата со зборовите: Земи ме! Дополнително ќе го возбудите доколку тоа го направите малку погрубо, а потоа турнете го, и кажете дека доколку сака повеќе, ќе мора да дојде и до го земе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi