ОВА ОДНЕСУВАЊЕ ВО БРАК Е ПОЛОШО ОД ИЗНЕВЕРУВАЊЕ: Ако ги правите овие работи, вие сте на половина пат до развод!

24 јуни, 2021
Opera Snapshot_2021-06-24_051904_www.alo.rs

Измама на партнер е секако најбрзиот начин што води кон раскинување или брак. Но, според неодамнешните истражувања, сè уште има многу однесувања што можат сериозно да ги загрозат и најсилните врски. Овие работи полека и незабележливо се вовлекуваат меѓу партнерите и доведуваат до конечен исход, што е раскинување или развод.

Лажење или криење работи од вашиот партнер

Дури и ако скриете некои работи за да ги заштитите чувствата на вашиот партнер, тоа може да предизвика големи проблеми во врската на долг рок. „Треба да бидете во можност да му кажете на вашиот партнер скоро сè, бидејќи ако правите нешто што може да го повреди, тогаш прво размислете дали можете и сакате да престанете да го правите тоа, бидејќи криењето не носи ништо добро“, вели еден од испитаниците .

Скратување на наклонетост

Без оглед дали поставувате значајни прашања за друга личност или помагате на друго лице да надмине одредени пречки, тоа значи да покажете искрена наклонетост. Недостатокот на таква врска доведува до заладување на врската и нејзино неизбежно пропаѓање.

Тивко незадоволство

Додека едниот партнер ќе се нафрли на другиот со лутина, штетата во врската е веќе направена. Ова обично значи дека едниот или обајцата партнери имаат акумулирано негативност за подолг период на тишина.

Недостаток на комуникација

Ова се однесува на комуницирање на важни работи, неискажување едни на други што ве мачи или молчење за деталите што можат да бидат проблем. Со текот на времето, многу од нив се акумулираат и станува тешко за одврзување на топката.

Тврдоглавост

Кога еден од партнерите упорно инсистира на нешто, тоа значи дека не се согласува на компромис. Луѓето кои функционираат само ако работите одат на одреден начин (според нив) во основа се поврзани со нив самите.

Секој ден се „надмудрувате“ за истите работи

Се разбира, дискусиите за тоа кој треба да го извади ѓубрето не звучат како проблем, но со текот на времето и со зголемениот број на обврски, ваквите дискусии се претвораат во кавги и се знае како може да завршат.

Попустливост

Ако постои нерамнотежа на моќта во врската, тоа е голем проблем затоа што врската каде што едниот партнер е „помоќен“ е нездрава. Попустливоста на едниот партнер кон другиот е полошо од изневерувањето затоа што таа личност ја губи самодовербата, па дури и по раскинувањето претрпува штета од таквата врска.

Останување во контакт заради конвенциите

Ако останете во врска за да не го разочарате вашето семејство или затоа што сте планирале големо патување за половина година, тоа е погрешна одлука. Одложувањето на неизбежното само ќе ја направи горчлива вашата врска и наместо да се разделувате како пријатели, ќе учествувате во расправија и ќе бидете многу, многу повредени.

Манипулации

Ова може да биде измамувачки и тешко да се препознае бидејќи манипулациите во врските обично се многу суптилни. Како и со дисбалансот на моќта во врската, на лице кое е изманипулирано и по врската им останува горчлив вкус во устата и скршено срце.

Љубомора

Постојаното и неразумно сомневање со текот на времето станува понеподносливо отколку вистинската измама.

Лажна репрезентација на почетокот на врската

Тоа е исто како да кажете дека сакате хорор филмови а да ги мразите од дното на вашата душа или да тврдите дека сакате авантура додека тајно сонувате за венчавка. Секоја мала и малку поголема лага доведува до раскинување.

Останувате заедно затоа што сте станале зависни едни од други

Нема повеќе хемија меѓу вас, но вие останавте заедно затоа што ниту еден од вас не сака да биде сам.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi