Ова се трите работи што мажите навистина ги сакаат за време на сексот

9 септември, 2021
Screenshot_2

Сите ние имаме многу различни идеи за животот… Овие идеи се однесуваат на секојдневниот живот, работата, па дури и сексуалниот живот

Затоа е важно да се најде сексуален партнер кој ги дели истите преференции и каде меѓусебната почит е на прво место. Сепак, постојат три работи што ги сакаат сите мажи. Подолу ќе ви кажеме за што станува збор.

Отвореност

Од една страна, ова е за комуникација. Мажите, исто така, сакаат да ги искажете своите желби и преференции, така што заедно ќе можете целосно да уживате во својата страст. Од друга страна, се работи и за отвореност кон новото и непознатото. Ова не е за надминување на сопствените граници и ова треба да биде многу јасно. Меѓутоа, зошто едноставно да не одговорите на предлогот или барањето на вашиот сексуален партнер и да пробате, под услов да не ви предизвикува емоционална или силна физичка болка? После тоа, сепак можете сами да одлучите како се чувствувавте… можеби ве чека некое изненадување.

Автентичност

Автентичноста е неизмерно важна, и мажите навистина ја ценат кога не се преправате, односно кога сте она што навистина сте. Вие сте добри колку што сте и вашиот сексуален партнер ќе го цени тоа. Ако се преправате и глумите, тоа може да има негативно влијание врз вашиот сексуален живот.

Позитивно чувство кон телото

Полесно е да се каже од колку да се направи? Во секој случај, сепак, треба да бидете свесни дека мажите ценат одредена доза на самодоверба и дека понекогаш не е забавно да ги барате грешките во себе цело време и да ги искажувате. И онака веќе лежите еден до друг, па претпоставуваме дека ви е јасно дека сте секси за него. Крајно време е да се концентрирате на навистина важните работи …

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi