ОВА ВЕЌЕ НИКОЈ НЕ ГО ДРЖИ ВО ДОМОТ: 11 застарени детали за декорација кои треба да ги исфрлите!

19 јули, 2021
225077_shutterstock-1043297845_ls (1)

Додека се обидуваме да го украсиме нашиот дом така да изгледа удобно, елегантно и модерно, честопати правиме големи грешки. Понекогаш причината е љубов кон старите работи што жалиме да ги фрлиме, понекогаш избираме лоши бои, а понекогаш одиме по мода што трае кратко …

Следните 11 детали треба да се извадат од дома, тие веќе не изгледаат убаво или модерно – тие се целосно застарени!

 1. Седум слонови

Еднаш, многу одамна, секоја куќа имаше по седум слонови на полицата за книги. Денес, овие фигурини припаѓаат на застарени детали кои треба да се отстранат и да се заменат со поедноставна декорација.

 1. Декоративни лепези

Друг детал од минатото што го прави просторот да изгледа помал. Наместо големи лепези, денес најдобра опција е збир од три декоративни постери или убава слика.

 1. Антички лустери

Познатите лустери со украси што паѓаат денес се заменети со поедноставно осветлување, кое е физички помало, но дава многу повеќе светлина.

 1. Впечатливи златни детали

Наспроти верувањето на многу луѓе, овие детали не изгледаат скапи, но ефтино.

 1. Низок висечки лустер

Сосема непотребни детали во секој дом. И сосема непрактично.

 1. Плочки во две бои

Кога станува збор за плочките, следете го правилото „колку е поедноставно, толку подобро“.

 1. Миленца

Порано покриваа сè, од полиците до телевизорите и перниците. Сепак, миленцето е минато денес кога станува збор за дизајнот на ентериерот.

 1. Транспарентни завеси

Под раката со миленцара, и проѕирните завеси полека заминуваа во минатото.

 1. Полици низ целиот ѕид

Ова порано беше централно парче мебел во повеќето домови. Денес нема потреба од нив – многу помали парчиња се популарни, а нивната прилагодена големина го прави просторот да изгледа поголем.

 1. Антички часовници

Нема потреба еден часовник да зазема толку многу простор.

 1. Огледало со сијалици

Ова парче мебел треба да остане од каде што потекнува – студиските и театарските шминкерници.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi