ОВАА ГРЕШКА ВО СПРЕМАЊЕ КОЛАЧИ СИТЕ ЈА ПРАВИТЕ, ЗАТОА ГИ УНИШТУВАТЕ: Еве како правилно да ги направите!

15 септември, 2021
216247_shutterstock-284497760_ls

Кога ќе почнете да месете торта или торта, толку многу може да тргне наопаку – од мерење на состојките до температура на рерната или самото сечење пред филување.

Меѓутоа, една од најчестите грешки што може да ги уништи сите слатки е мешање шеќер со путер или маргарин. Ако ја додадете оваа смеса во тестото за печење, неговата клучна улога во овој процес е да додадете леснотија во смесата и да ја натерате да „нарасне“ под висока температура. Слаткиот вкус и маснотии се чувствуваат само кога се јаде слаткото, но ако кората се остави со грутки, ниту еден вкус нема да може да го поправи овој ефект.

За да нарасне тестото, потребно е добро да се измешаат шеќерот и путерот. Истото важи и ако ја подготвите оваа смеса за крем за торта – таа мора да биде толку пенеста што кристалите од шеќер воопшто не се чувствуваат.

puter krem, puter

За да знаете дали сторивте се како што треба, не е доволно само да го следите времето на матење.

Во принцип, треба да бидат доволни околу пет минути работа со миксер, но единствениот начин да бидете сигурни е да ја раширите смесата помеѓу два прста. Ова е најлесниот начин да почувствувате дали останале цврсти кристали и промешајте додека не бидете сигурни дека ги нема.

Исто така, редовно отстранете ја смесата од ѕидовите на садот со шпатула, бидејќи и таму може да се задржи нерастворен шеќер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi