Оваа жена не се шишала скоро 30 години, нејзината коса е долга скоро 2 метра – еве како ја одржува!

16 мај, 2021
Opera Snapshot_2021-05-16_053645_miss7.24sata.hr

Вистинската Златокоса постои и живее во Украина. Алона Кравченко може да се пофали со природна, руса коса долга два метра, која не ја исекла ниту еден инч 30 години. Таа ја откри тајната на растењето на нејзините долги „златни“ прамени.

Алона Кравченко (35) од Одеса, Украина, рече дека ја мие косата само еднаш неделно во процес од 30 минути. Оваа девојка никогаш не се чешла додека косата е влажна за да спречи кршење, ниту пак користи фен за коса и претпочита природно да се суши на воздух. Покрај едноставната рутина за нега на коса, Алона користи маски за коса и масажи на главата за да изгледа мазно.

Според Алона, секој може да ја постигне истата импресивна должина на косата како и ако има трпеливост и аспирација да и дозволи на косата да и расте.

Оваа деловна жена ја пушташе својата природна долга руса коса уште од својата петгодишна возраст откако нејзината мајка и рече дека жените треба да имаат долга коса. Тие зборови останаа во сеќавањето на Алона и оттогаш таа ги пушти нејзините прекрасни руси прамени, кои сега достигнаа должина од два метра. Нејзината коса е подолга од нејзината висина, што значи дека понекогаш гази по сопствената коса кога не е врзана.

Таа ја покажува и својата симпатична долга коса на социјалните мрежи каде има повеќе од 57.000 следбеници на Инстаграм. Алона вели дека нејзината руса коса долга два метра значи дека таа е секогаш во центарот на вниманието затоа што мажите ја сакаат поради нејзината зачудувачка должина и природна руса боја.

Таа призна дека мажите секогаш се свртуваат кон неа, и колку често се среќава со луѓе кои бараат да и ја допрат косата и да се сликаат со неа. Алона е и модел, а благодарение на нејзината долга платинеста коса заработува пари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi