Овие две состојки ќе ви помогнат да изгубите тежина и да ја убиете депресијата!

10 октомври, 2021
Screenshot 2021-10-10 133214

Две состојки во служба на здравјето

Постојат многу докази дека лимонадата од куркума и бибер го подобрува расположението и ја убива депресијата

Состојките потребни за овој пијалок за четири чаши се следниве: 4 чаши ладна вода, 2 лажички куркума во прав, 4 лажички јаворов сируп или мед, 1 лимон или лимета, 1 портокал и малку црн бибер.

Ставете ги сите состојки во стаклена тегла и добро измешајте. Пијте свежо бидејќи сокот не треба да стои повеќе од еден ден, и се препорачува да го чувате во фрижидер.

Една чаша од овој сок дневно е доволна за да го подобрите расположението, да го зајакнете имунитетот и да го исчистите телото. Исто така, сокот се препорачува за оние кои сакаат да ослабат, бидејќи ги топи килограмите со забрзување на метаболизмот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris