Овие намирници ги отстрануваат дури и најситните влакна на лицето: Потребни ви се само три состојки и неколку минути

30 јули, 2021
Screenshot 2021-07-30 232803

Се ви е при рака, а вашето лице ќе биде како на бебе

Ако имате проблеми со влакната на лицето, обидете се да ги решите со природна маска од домати.

Состојки:

домат

лажица млеко

мала лажичка желатин во прав

Подготовка:

Излупете ја кожата на доматот. Исечете го, потоа додадете млеко и желатин. Измешајте добро додека не добиете фина смеса. Нанесете на местото што сакате да го издепилирате, оставете 10 минути, а потоа исплакнете.

Кога ќе се исплакне, избришете со крпа. Ќе видите како влакната паѓаат. Избегнувајте ја оваа маска ако имате чувствителна и сува кожа на лицето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi