ОВИЕ НАМИРНИЦИ ГО ЗАБРЗУВААТ СТАРЕЕЊЕТО: Ако сте ја преминале 30-тата година, веднаш исфрлете ги!

17 септември, 2021
Opera Snapshot_2021-09-17_102757_www.alo.rs

Дана Ли Смит, нутриционист и доктор, откри која храна треба да се исфрли од исхраната по 30 – годишна возраст, бидејќи предизвикува сериозни оштетувања на телото, влијае на дебелината и го забрзува стареењето!

Овошниот јогурт не заостанува многу зад сладоледот во однос на содржината на шеќер. Истото важи и за производите од брашно – колачи, пити, бисквити …

Газираните сокови треба целосно да се елиминираат. Не само што содржат вишок шеќер, туку и штетни бои кои можат да го зголемат ризикот од развој на малигнитет.

Списокот на намирници кои не се препорачуваат по 30-годишна возраст, вклучува и масно месо, сосови од соја и сирење, колбаси и виршли, маргарин, вегетаријански плескавици, конзервирано овошје, пиво и алкохолни коктели.

Избегнувањето на оваа храна ќе ни помогне да останеме во форма и да ја одржиме виталноста, а бонус е што ќе го забавиме појавувањето на брчките.

Докторот открил и која храна помага во одржувањето на здравјето и продолжување на младоста – лосос, ореви, боровинки, спанаќ, црвени пиперки и зелен чај.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris