Овие намирници ќе ја подмладат вашата кожа и ќе ѝ го вратат сјајот!

13 јуни, 2021
Screenshot_5

Убавината и желбата да се подмлади или задржи младешкиот изглед што е можно подолго може да бидат многу скапи ако се држите до производите препорачани од козметичката индустрија.

Дали знаете дека сега веќе ги имате најдобрите тајни за подмладување во кујната! И тие се многу ефтини!

Магдонос – кој ја подмладува кожата и ги отстранува темните кругови.

Направете маска од три лажички магдонос и две лажици јогурт. Измешајте ги додека не се соединат во една маса и потоа ставете ги на лицето. Оставете го да отстои половина час, а потоа исплакнете го со млака вода.

Ананас и свежо сирење – Направете паста од свежо сирење и малку ананас. Нанесете го на лицето и ќе спречи ги чешањето и иритацијата на кожата и ќе ѝ даде сјаен и младешки изглед.

Чаеви – зелен чај или чај од камилица е одличен за плакнење на лицето. Тие ги смируваат и отстрануваат црвените траги, особено ако претходно сте направиле детален пилинг за лице.

Авокадо и мед – се препорачува за сува кожа. Сувата и стара кожа има потреба од хидратација.

Исечете го авокадото на два дела, користете го само месестиот дел и измешајте го со лажичка мед, се додека не добиете кремаста маса.

Нанесете на лицето и оставете 10 минути, а потоа исплакнете со топла вода или зелен чај.

Жолта пиперка – дајте ѝ влага на кожата одвнатре и избришете ги брчките.

Јајцата ја обновуваат кожата на наборите поради протеините што ги содржат и помагаат во одржување на колагенот. Често може да ги нанесувате на кожата, бидејќи тие немаат несакани ефекти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi