ОВИЕ СИМПТОМИ НЕМОЈТЕ ДА ГИ ИГНОРИРАТЕ! Пет знаци дека ви е потребен одмор

21 јули, 2021
GettyImages-1143952151_header-1024x575

Секојдневниот стрес доведува до ментално и физичко исцрпување. Постојат знаци кои јасно укажуваат дека итно ви треба пауза од сè.

Колегите ве прашуваат дали сте добро

Другите луѓе веројатно забележуваат пред вас дека сте под стрес, нервозни или раздразливи. Ако колегите ви пријдат и ви кажат „изгледате уморно“ или „дали е сè во ред?“, Тоа може да биде јасен знак дека ви треба пауза.

Честопати грешите на работа

Хроничниот стрес е често причина за грешки на работа и знак дека мора да забавите. Поради замор, ја губиме способноста да се фокусираме и не можеме да се посветиме на работата на посветен начин и со целосно внимание.

Ве боли се

Грб, глава, очи, стомак… Кога сме под стрес, телото станува помалку отпорно на болка, па може да се случи главата да ве боли почесто од вообичаено.

Проблеми со спиењето

Несоница или зголемена потреба за спиење поради замор се исто така индикатори на стрес. Понекогаш проблемите едноставно нè оптоваруваат премногу што не можеме да заспиеме, а понекогаш сме толку летаргични што дремнуваме цел ден. Ниту еден од овие два услови не е нормален, и обајцата јасно покажуваат дека ни треба одмор.

Сакате да се изолирате

Немате волја да се дружите со пријателите, ги избегнувате нивните повици и едноставно не сакате да бидете со други луѓе. Сите ние повремено сакаме време за себе, но избегнувањето интеракција со блиски луѓе е знак дека ве обземаат обврски.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi