Овој ПРИРОДЕН МЕЛЕМ веднаш ќе го запре ОПАЃАЊЕТО НА КОСАТА: Потребни ви се само ДВЕ СОСТОЈКА што сите ги имаме

20 септември, 2021
profimedia-0555636741

Губењето на косата е вообичаен проблем што погаѓа многу луѓе, без оглед на возраста

Проблемот со опаѓање на косата е општ проблем кој влијае на многу луѓе, без оглед на возраста. Недостаток на витамин, стрес, траумирање на косата, козметика за коса со слаб квалитет – сето тоа на крајот води до губење на косата.

Тенката коса не е само физички недостаток, туку станува причина и за психолошки нарушувања и стрес.

Денес сакаме да го споделиме со вас рецептот за навистина ефикасен лек против опаѓање на косата. Природен е, лесно се подготвува, а секоја домаќинка ги има состојките во кујната.

Најдобар природен лек за губење на косата:

Состојки:

3 лажици цветови од камилица

3 лажици сецкан ловоров лист

200 мл вода

Kosa

Подготовка:

Посипете ги цвеќињата од камилица и ловоровите листови со зовриена вода. Покријте и оставете да отстои околу 3 часа. Процедете.

Втријте темелно во коренот на влажна измиена коса, но во никој случај не ја плакнете косата по постапката.

Едноставно заборавете дека овој природен мелем е нанесен на скалпот. Никој нема да забележи, само некое време може да се почувствува пријатен мирис на билки.

Правете ја постапката 2-3 пати неделно, односно секој пат кога ќе ја измиете косата. Ова е, на некој начин, третман што треба да се спроведува во рок од еден месец. Потребни се околу 25-30 третмани за целосно закрепнување и прекин на губење на косата.

Доколку е потребно, можете да го повторите третманот, со пауза од еден месец. Немојте да бидете мрзливи, подгответе го овој свеж природен мелем секој пат, неколку часа пред да планирате да ја измиете косата. Косата ќе ви се заблагодари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris