ОВОЈ ТРИК ЗА УСНИ ВООДУШЕВИ НАД 3.600.000 ЖЕНИ: Генијален е, ЛЕСЕН, кратко трае и дава НЕВИДЕНИ резултати! (ВИДЕО)

16 август, 2021
2679653_sminka_ls

Новиот трик што ги воодушеви жените на социјалните мрежи е исклучително лесен и малку чуден, но дава одлични резултати.

Овој начин на шминкање на усните веднаш ги прави вашите усни да изгледаат пополни и совршено нашминкани.

@lera_valesta

♬ Listen To Me Now – nghigiango

Го олеснува нанесувањето на кармин и молив за усни, и визуелно ги зголемува усните. Блогерките за убавина веќе полудеа по истиот и редовно го фалат на „TikTok“ и „Instagram“, а тој веќе воодушеви милиони жени.

Велат дека на почетокот е потребно малку вежбање, но со текот на времето ја олеснува прецизната примена на производот и совршеното цртање на усните.

Најдобро е да погледнете дел од виралните снимки од овој трик, а еве објаснување како да го изведете.

šminka, caka, TikTok

Затегнете ги усните така што ќе се гледа надворешниот раб.

Користете го омиленото моливче за усни за да нацртате видлива линија долж рабовите, не заборавајќи ги аглите на усните.

Повторете ја истата постапка со сјај за усни или кармин, но производот мора да има тесен апликатор. Усните се уште треба да бидат стиснати, а потоа лесно да ги протриете.

Пробајте, поиграјте си и ефектот ќе ве воодушеви.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi