Пет ФЕНГ ШУИ правила за привлекување пари кои можеби не сте ги знаеле!

5 јули, 2021
e8d472203aa5408bc3c79cb62f929510748d0b0a

Можете да ги користите овие совети за подобро насочување на вашите намери и зголемување на монетарниот магнетизам.

  1. Секоја соба од вашиот дом има катче за богатство

Секоја соба од вашиот дом има катче за богатство. Ако сте студирале фенг шуи и како да го примените за да ви помогне да започнете проток на пари, знаете дека вашиот дом има агол за богатство.

Пронајдете агол на богатство во секоја соба и започнете чи за привлекување финансии.

Но, еве една тајна што повеќето луѓе не ја знаат: фенг шуи може да се примени и во која било просторија од вашиот дом. Можете да нанесете фенг шуи на секоја соба на ист начин како кога ќе го нанесете на целата куќа: Стоејќи на вратата, гледајќи во собата, вашиот агол на богатство е задниот лев агол. Кога користите фенг шуи за богатство и го применувате во секоја соба, првото нешто што сакате е да видите дали има неред во тој агол.

Совет:

Гардеробите се бројат! На пример, ако има плакар полн со работи во богатиот агол од вашата спална соба, проверете дали сте го исчистиле! Кога ќе го направите тоа, можете да примените други лекови фенг шуи за пари во тој агол. Не мора да претерувате – во основа само ја зајакнувате вашата оригинална намера да помогнете да внесете повеќе пари во вашиот живот.

  1. Областа за кариера е секундарен центар на богатство

Областа за кариера во вашиот дом се смета за агол на секундарно богатство, бидејќи вашата кариера обично директно влијае на вашиот приход.

Областа за кариера е обично пред куќата, и може да биде на самиот влез. Инаку, за оваа област важат истите правила како и за која било друга област: проверете дали е чиста, отворена и без неред.

Корисните луѓе и патувањата имаат директно влијание врз вашите финансии и напредувањето во кариерата.

Совет:

Водечки елемент во полето на кариера е водата. Можете да додадете мала фонтана, црна боја или дури и слика на вода за брзо подобрување на фенг шуи во оваа област!

  1. Корисни луѓе / патувања – агол што не сакате да го прескокнете

Корисните луѓе / областа за патувања, исто така, влијаат на вашето богатство, бидејќи честопати ви требаат други луѓе кои ќе ви помогнат во кариерата или приходот.

Без разлика дали ви треба покачување на работното место (и ви треба службен шеф), или ви требаат клиенти ако сте сопственик на вашата деловна активност, треба да погледнете овде! Честопати и вие треба да бидете корисна личност за да заработите повеќе пари, или можеби ќе мора да патувате.

Прво, проверете дали оваа област не содржи неред, така што енергијата може слободно да се движи.

Совет:

Брз лек за фенг шуи што можете да го користите за оваа област е да ја вклучувате светлината неколку часа секој ден. Особено ако оваа област се случи да падне во просторија што не ја користите во текот на денот или во вашата гаража. Вклучете го светлото најмалку 3 часа на ден најмалку 9 дена. Можете исто така да ја смените сијалицата во поголема моќност. Ова го зголемува елементот за пожар, што го активира чи-то во просторијата.

4. Тајно оружје за фенг шуи за одржување на богатството: спуштена даска од ВЦ школката

Четвртата област што не сакате да ја пропуштите: бањата. Проточна вода е чи што тече од куќата. Спуштете ги капаците на тоалетот и проверете дали нема капки во славините. Можете исто така да додадете растение во вашите бањи за да помогнете во балансирање на протокот на вода.

  1. Петто тајно оружје на фенг шуи: вашиот мебел

Вашиот мебел секогаш треба да биде во командна позиција.

Која е командната позиција? Мебелот во вашиот дом треба да биде поставен така што кога ќе седите (или легнете во кревет) вратата никогаш да не е зад вас. Сакате да можете да видите како некој влегува во собата во секое време.

Поставете го мебелот така што постојано сте во командна позиција.

Теоријата за ова е дека ако сте во просторија и вратата е зад вас, вашето тело и свест се секогаш во состојба на подготвеност. Кога ќе ја видите вратата, вашиот нервен систем може да се одмори и ќе се чувствувате безбедно во вашиот дом. Командната позиција е исто така позиција на моќ. На пример, вашата работна маса треба да биде свртена кон вратата затоа што вие сте надлежни за вашата работа. Кога ќе размислите за тоа, шефот не седи во аголот, свртен кон ѕидот! Газдата седи пред и во средина. Командната позиција е важна за парите затоа што сакате да бидете главни за вашето богатство!

Четирите области што сакате да ги проверите дали мебелот е во командна позиција се:

  • мебел за вашата дневна соба (ако е можно, наредете го за да можете да ја видите вратата без оглед каде седите во собата)
  • вашиот кревет (сакате да ја гледате вратата, но не директно пред вратата)
  • вашата работна маса (сакате да ја гледате вратата додека сте на работната маса, но имате и цврст ѕид позади вас, ако е можно)
  • Шпоретот

Ако откриете дека постојат одредени работи што не можете да ги движите, како што е шпоретот, можете да поставите мало огледало зад шпоретот така што да ја рефлектира вратата и да го гледате додека готвите. Ова ќе работи за вашата работна маса, ако не можете да ја поместите!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi