Пет секунди пеколно задоволство: Сè што треба да направите токму пред самиот оргазам

24 јуни, 2021
06fc3f1505dd1bbe1496f99f2d4ebcd6b05e7c7d1_articlemain

Понекогаш разликата помеѓу Ок сексот и оној што ќе го полуди е само изборот на вистинскиот момент, а тоа се 5-те секунди што му претходат на оргазмот …

Не е грешка, тоа е навистина околу пет секунди. Сè се сведува на настаните помеѓу моментот кога ќе почувствува како пристигнува оргазамот и моментот на експлозијата. Од таа точка без враќање на ејакулацијата има само неколку секунди. Мажите чии девојки или жени знаат како да го искористат тоа кратко време на најдобар начин велат дека тие неколку секунди вредат сто дена пекол. Научете неколку трикови како да му го дадете на вашиот сакан тоа пеколно задоволство.

Трик 1: Откријте го клучниот момент

Многу зависи од препознавање на тој момент што претходи на кулминацијата. Не е лесно да се открие бидејќи секој маж реагира различно. Може да го запре здивот или да навлезе во вас поинтензивно, може да започне да стенка погласно или дури да стане многу тивок. Обрнете внимание на оние мали знаци што сигнализираат дека е близу. Или само прашајте го. Кажете му дека ве возбудува ако знаете што му е во главата. Клучот е да продолжите во тој момент она што го правите досега, само малку побрзо, посилно, пожестоко.

Трик 2: Не застанувајте!

Најлошата работа што можете да му ја направите на мажот кога ќе дојде до таа точка е -да не направите ништо. Како да е во воз на смртта тој е подготвен да се спушти од највисокото искачување и тогаш некој ќе го замоли да се симне. Ќе ејакулира, но дали навистина ќе доживее оргазам? Медицински е докажано дека кулминацијата може да се пропушти иако тој ејакулирал.

Трик 3: Нема новости

Не е препорачливо да се вкочаните во тој момент, но дури и не е време да се испроба нова секси гимнастика. Ако сакате да ја смените позатс токму кога тој е на чекор до крајот, ќе ги прекинете брановите на енергија што доаѓаат од неговиот центар за ејакулација до другите делови на мозокот.

Тип 4: Не кочете во клучен момент

Тој вели „Еве го доаа!“, вие одговарате „Чекај. Не сеуште!“ и тогаш тој прави сè што е во негова моќ да го одбие напливот на задоволство што е таму. Лош потег. Последиците од превенцијата можат да бидат многу сериозни. Мажот може да ја оштети уретрата обидувајќи се да избегне ејакулација.

Трик 5: Пауза пред клучниот момент

Штом мажот достигне точка без враќање, нема друг избор освен да се занесе и да ужива. Но, за да му го зголемите задоволството и да постигнете уште помоќен крај, размислете за фактот дека колку подолго е сексуално возбуден, толку е поинтензивен моментот на олеснување. Прекините се добредојдени и доведуваат до фантастичен оргазам, но кога ќе бидат темпирани во моментот пред точката од која нема враќање. И, има смисла дека сексот е подобар колку што е подолга врската. Партнерите имаат искуство да ги препознаат оние моменти што прават разлика.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi