Пет докажани начини како да го забрзате вашето тело и да изгубите вишок килограми

25 јули, 2021
31a6eafacc588c692f9ea40249816a706654c913

Не секој може да се пофали дека има брз метаболизам и дека може да јаде што сака без да се здебели.

Но, со неколку совети, можно е да се постигне ефект на брзо согорување на маснотии, дури и додека седите или не сте премногу физички активни.

Пијте зелен чај секој ден

  • Треба да пиете зелен чај секој ден, можете дури и наместо кафе затоа што содржи кофеин. Никогаш нема да претерате затоа што не може да ви наштети, туку само придонесува за подобра состојба на организмот.
  • Ако пиете вода половина час пред секој оброк, ќе го забрзате метаболизмот за 30 проценти, а вашето тело ќе одржи соодветно ниво на хидратација.

Јадете црно чоколадо

  • За љубителите на слатки, експертите препорачуваат темно чоколадо наместо млеко, бидејќи содржи материи што помагаат за побрзо согорување на маснотиите. Покрај тоа, добро е и за срцето и крвните садови.
  • На состојбата на метаболизмот влијае и тестостеронот. За да се подигне нивото на полн хормон, експертите предлагаат сет вежби за спринт (во траење од 10 пати за 30 секунди) за време на ручекот. Ова ќе придонесе за побрзо согорување на шеќерот, исто како туширање со ладна вода, што дополнително ќе ве освежи во овие летни денови.
  • Дали знаевте дека е можно да изгубите тежина ако пиете вино затоа што содржи ресвератлор што може да доведе до метаболички промени и побрзо согорување на калориите. И не заборавајте дека стресот е голем непријател на вашиот метаболизам, па затоа е препорачливо да најдете внатрешен мир со помош на медитација.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi