Пилинг со кафеав шеќер: Се прави едноставно, а со маслиновото масло ќе имате совршено мазна кожа!

11 август, 2021
61fad74fafad4ec7c5cb9bfcba1e7d575e4ad0d9

Ако не е еден од вашите омилени начини за нега на кожата, веднаш штом ќе го направите првиот пилинг, тој сигурно ќе стане. Ја прави кожата мека и сјајна, па дефинитивно ќе сакате да се вратите на него.

Пилингот лесно можете да го направите дома, а овој пат ви го препорачуваме оној со варијанта на кафеав шеќер.

Кафеавиот шеќер е многу помек од белиот шеќер, така што не треба да размислувате за потенцијално оштетување на кожата.

Пилинг од кафеав шеќер и маслиново масло

Што ви треба:

½ чаши кафеав шеќер
2 лажици маслиново масло

Апликација:

Треба само да ги измешате наведените состојки, а потоа да го нанесете пилингот. Се препорачува пилингот да се масира десет минути, а потоа да се измие.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi