ПИВОТO НЕ ДЕБЕЛЕЕ! Еве кој алкохолен пијалок има најмногу калории, избегнувајте го, МЕШАЊЕТО Е НАЈГОЛЕМИОТ ПРОБЛЕМ!

16 февруари, 2021
profimedia-0589943730

Слободно почестете се, но без претерување!

Ако сте се прашувале колку алкохолот дебелее и до кој степен можете да пиете, еве го одговорот. Всушност, проблемот не е толку во калориите содржани во алкохолните пијалоци, туку во она што ќе се случи откако ќе испиете неколку чаши. Во тој случај, апетитот се отвора и гладот ​​е неизбежен, а потоа може да се случи да јадете многу повеќе отколку што треба, и покрај тоа, сè уште да сакате храна што е забранета, брза храна што е вкусна и тука започнува магичниот круг.

Пиво

Пивото се смета за најголем непријател на витката половина, па дури постои и терминот „пивски стомак“ што го потврдува ова. Сепак, кригла пиво содржи 170 калории, но проблемот е што ретко кој се држи само до една. Дури и некои експерти тврдат дека само пивото нема да доведе до дебелеење, туку храната што ја јадеме по неколку чаши овој пијалок.

Ако сте љубител на пиво, задолжително изберете ги оние светлите, бидејќи содржат многу помал процент на калории отколку темните. Исто така, држете се подалеку од домашните пива, бидејќи нивната калориска вредност може да биде двојно поголема од индустриската.

Жестоки пијалоци

Во наредниот период нè очекуваат разни прослави и свадби каде најчесто се консумираат жестоки пијалоци како виски, вотка или ракија. Тие се исто така непријатели на секоја диета, бидејќи иако имаат околу 50 калории, содржат многу алкохол кој дебелее. Избегнувајте ги овие кратки пијалоци на прослави и наместо тоа, одберете друга опција што помалку влијае на вашата фигура.

Коктели и џин и тоник

Пијалоците што најмногу дебелеат се дефинитивно мешаните пијалоци како разни коктели. Во нив, покрај алкохолот, има и големо количество слатки сирупи и сокови, што буквално ги прави калориска бомба. Фактот дека една чаша коктел може да содржи над 300 калории ви дава добро упатство да се држите настрана од овој алкохолен пијалок.

Мешаните пијалоци како џин и тоници не се подобра опција, бидејќи самиот тоник е направен од сируп од пченка, кој е полн со фруктоза. За да ви покажеме колку расте фруктозата, само ќе ви кажеме дека ја има и во Кока-Кола. Значи, ако навистина сакате џин-пијалоци, подобра опција е да го измешате со кисела вода во која сте додале малку сок од лимон.

Шампањ

Иако шампањот е пијалок што најмногу се форсира на прослави како што е Новата година, има многу обожаватели кои уживаат во тоа во текот на остатокот од годината. Ова е навистина добра одлука, бидејќи еден децилитар шампањ содржи само 80 калории. Покрај тоа што не дебелее, шампањот е многу добар и за целокупната состојба на организмот, бидејќи го подобрува здравјето на срцето, и дава на кожата поубав изглед, а исто така влијае и на подобро расположение и ја намалува депресијата.

Вино

Ако навистина сакате да изгледате совршено, а не сакате да здебелите, вашиот сојузник ќе биде виното. Не само што не влијае на телесната тежина, туку неодамнешните студии докажаа дека жените кои редовно го пијат овој пијалок имаат помалку масни наслаги од оние кои не консумираат алкохол. Затоа, истурете чаша црвено или бело вино и уживајте да се дружите со пријателите без чувство на вина или страв дека ќе добиете тежина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi