Плисирани сукњи се есенски хит, и вака се носат оваа сезона: 4 добитни комбинации

19 септември, 2021
shutterstock1959770053-830x0

Трендовите за есен ни се на широко претставени, а љубителите на модата веќе ги вклучија најпопуларните парчиња облека што ќе се носат оваа сезона во нивната гардероба. Од преодниот период, преку првите есенски денови, до најстудените, во секоја гардероба ќе има места за најженствени парчиња – фустани и здолништа.

Плисираното здолниште е женствено, модерно и многу удобно. Може да се носи во различни комбинации, во зависност од моделот и материјалот. Џемпер, чизми и плисирано здолниште прават совршена есенска облека, а поради нејзиното лесно вклопување, таа е идеална и за женските денови.

Доколку ви недостасува инспирација за есенски аутфити, ви претставуваме четири комбинации кои нема да ве остават рамнодушни.

  1. Деловен изглед

Оваа есен, јакната е најносна за носење во комбинација со плисирано здолниште. Во изобилство на бои и материјали, изберете совршено парче што ќе се вклопи во вашиот стил и ќе ви даде слобода да се комбинирате.

  1. Стајлинг за секој ден

Здолништа од сите должини се таму за да ја истакнат вашата женственост, и џемпери од различни кроеви за да ве стоплат, а со комбинирање на овие две парчиња, ќе бидете во тренд и забележани каде и да се појавите.

  1. Во nude комбинација од глава до пети

Многу модни експерти веруваат дека не секој може да ја носи nude бојата, бидејќи може да се спои со кожата и не изгледа баш убаво. Меѓутоа, ако споите повеќе нијанси на оваа боја, сигурно нема да погрешите.

Бидете храбри и осмелете се да ја вметнете оваа боја во вашите секојдневни комбинации.

  1. Вечерна облека

Опуштениот и удобен стил не мора да изгледа здодевно, а кога имате здолниште со плиси, добар изглед е загарантиран. Спарете го здолништето со кожна јакна, џемпер во сенка на здолништето, и сето тоа комбинирајте го со црни чизми.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris