По нив лудуваат и Ким Кардашијан и Хејли Бибер: Party чизми кои не се за секој ден – но се суперефективни!

9 октомври, 2021
329226_profimedia0635210400_ff (1)

Дизајнерските брендови прифатија нов тренд кој дефинитивно е посветен на оние кои копнеат по гламур, забава и екстраваганција. Ако преферирате неутрални бои и модели, тогаш овој тренд сепак не е за вас!

Оваа есен ни ги носи најнеобичните модни правила, затоа, освен ретро трендовите како што се платформите, моменталната ситуација во светот на модата е дека треба да изберете импресивни и специфични обувки.

Во согласност со годишното време и сезоната, изберете необични чизми!

<p>Ljubiteljke neutralnijih boja i modela možda neće biti oduševljene ovim čizmama, ali su za one koji vole glamur ― idealne!</p>

Ова добро го знае Тамара Калиниќ, па на модната недела во Париз донесе меки чизми од Миу Миу, но не мора да го заборавите сјајот! Покрај актуелните party чанти, има и чизми за забави, а главната боја во која ќе ги најдете е сребрената.

Од Прада до Изабел Марант, многу познати брендови ги претставија сјајните сребрени чизми на забавата како еден од водечките модни фаворити за есенските и зимските месеци што следат.

<p>Ljubiteljke neutralnijih boja i modela možda neće biti oduševljene ovim čizmama, ali su za one koji vole glamur ― idealne!</p>

Модниот „пребарувач“ Lyst се повеќе бара модели на чизми што се сјајни или со светки како детерминанта (дури за 83%), додека потрагата по сребрени чизми е зголемена за 41%!

Ким Кардашијан обожава мат сребрени чизми, а Хејли Бибер сака уште погламурозно: избира проѕирни и обложени со циркон! Сребрените сјајни чизми имаат висока пета, нивната должина варира (но тие достигнуваат барем до листовите), а врвот е – ретро шпиц!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris