Погледнете што се случува со вашето тело кога ќе се прејадете (ВИДЕО)

27 март, 2021
mcdonalds-burger-fries-soda

Сода бикарбона и јаболков оцет се одлични пријатели на вашиот стомак, особено кога јадете повеќе храна отколку што можат да издржат цревата.

Доаѓате од работа и чувствувате дека „цревата“ ви се врзани, бидејќи не сте внеле ништо во вашето тело цел ден. Вие сте толку гладни што мислите дека можете да јадете сè што е на вашата трпеза.

Всушност, само вашите очи се гладни и во овие налети на желби за храна, важно е да се контролирате и да јадете полека, така што вашиот мозок ќе ги регистрира калориите и хранливите материи во оброкот. Често се случува да „наполнете“ храна во устата, така што вашиот оброк секогаш завршува со чувство на гадење, надуеност и металоиди.

Како да се избегне тоа?

Лажица сода бикарбона или јаболков оцет се безбедни лекови за гадење. Доволно е да ги промешате во чаша вода и да ги испиете веднаш штом почувствувате гадење или знак дека имате прејадување. Исто така, јадењето повеќе отколку што може да го поднесе вашиот стомак создава сериозни здравствени проблеми.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris